Süre: 7 GECE
Yer: TAHRAN (2) - İSFAHAN (2) - YEZD (1) – ŞİRAZ (2)
Fiyat: 1.290 USD
Talep Gönder!

İRAN 29 EKİM ÖZEL TURU

TAHRAN GİDİŞ ŞİRAZ DÖNÜŞ

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

VİZESİZ

TÜM TURLAR DAHİL!

21 EKİM – 29 EKİM 2018

7 GECE KONAKLAMALI

TAHRAN (2) – İSFAHAN (2) –  YEZD (1) – ŞİRAZ (2)

 

Gidiş

Dönüş

Tarihler

Günler

İstanbul – Tahran

Kalkış ve İniş Saatleri

Şiraz – İstanbul

Kalkış ve İniş Saatleri

Tahran

Şiraz

21.10.2018

29.10.2018

Pazar – Pzt.

09:25 – 12:50

03:05 – 06:55

1.Gün: İSTANBUL – TAHRAN 21 EKİM 2018  

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde saat 07:30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK 870 sefer sayılı uçuşu ile saat  09:25’te Tahran’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:50’de Tahran’a varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız kısa bir İran turu için hareket ediyoruz. Ziyaretlerimiz sırasında Şahların İkametgahı olan Gülistan Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. İran’ın başkenti Tahran’ın güneyinde, Erg Meydanı’nın yakınında eski Tahran surlarının sınırları içerisinde Kaçar Hanedanı dönemine ait bir saraydır. Ardından İran Ulusal Müzesi Ziyaretimiz için hareket ediyoruz. İran Ulusal Müzesi 1937’de açılmıştır. Müzede Antik Pers eserleri, Medler, Ahameniş İmparatorluğu eserleri sergilenmektedir. Turumuza İran Ulusal Mücevher Müzesi ile devam ediyoruz. Kraliyet mücevherlerinin ihtişamına tanıklık ettikten sonra turumuzun sonu. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Gecelememiz Tahran’daki otelimizde.

 2.Gün: TAHRAN 22 EKİM 2018

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımız ile Saadabad Sarayı turumuz için hareket ediyoruz. Saadabad Sarayı Pehlevi Hanedanı tarafından 3000 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilmiştir. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Geleneksel Akşam Yemeği Turu’na katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Gecelememiz Tahran’daki otelimizde.

 

Geleneksel Akşam Yemeği Turu | 75 USD

İran mutfağı’nın farklı sunum ve tatlarını deneyimleme fırsatı yakalayacak ve geleneksel İran müzikleri eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz.

 3.Gün: TAHRAN – İSFAHAN 23 EKİM 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Kaşan’a doğru hareket ediyoruz. Kaşan’a varışımıza istinaden UNESCO Dünya Miraslar Listesi’nde yer alan Tabatabaei Evleri’ni, Boroujerdi Evleri’ni ve Fin Bahçeleri’ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Isfahan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Isfahan’a varışımıza istinaden Sie Se Pol Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz. Ardından bir sonraki ziyaret noktamız Khadju Köprüsü olacaktır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Isfahan’daki otelimizde.

 

4.Gün: İSFAHAN 24 EKİM 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Isfahan’ın kalbi olarak anılan 40 Sütun Sarayı’nı ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Saray, Safevi Şahu I. Abbas tarafından yaptırılan 40 Sütun Sarayı’nı ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Nakş-i Cihan Meydanı’na hareket ediyoruz. İran’da İmam Meydanı olarak bilinen ve “Şah’ın Meydanı” olarak anılan Nakş-i Cihan Meydanı’nda yer alan Ali Kapı Camii ve Şeyh Lütfullah Camii’lerini de panoramik olarak ziyaret ettikten sonra yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Mescid-i Cuma’yı ziyaret ediyoruz. Pers mimarisinde en uzun minareli yapılardan biri olan Mescid-i Cuma ziyaretimiz ardından otelimize dönüyoruz. Gecelememiz İsfahan’daki otelimizde.

5.Gün: İSFAHAN – YEZD 25 EKİM 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Yezd’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İslam öncesi döneme ait önemli eserlerin bulunduğu Meybod Kenti’ni ziyaret ediyoruz. Burada eski çağlarda buzdolabı olarak kullanılan Kerpiç Evleri ziyaret ediyoruz. Sonrasında İran kültür ve mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı Fahadan Bölgesi’ni ziyaret ediyoruz. Dar sokakları, binaları ve türbeleri ile sizlere İran kültürünü en güzel şekli ile yansıtacak olan bu şehri ziyaretimiz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Turumuzun sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Yezd’deki otelimizde. 

6.Gün: YEZD – ŞİRAZ 26 EKİM 2018

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Ateş Tapınağı olacaktır. Zerdüşt dininin en önemli ibadet yerlerinden biri olan Ateş Tapınağı’nda 1500 yılı aşkın süredir yanan bir ateş bulunmaktadır. Ziyaretimiz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuzun üzerinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pasargard şehrini geziyoruz. Turumuzun ardından Şiraz’a olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Şiraz’daki otelimizde.

 

7.Gün: ŞİRAZ 27 EKİM 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Pers İmparatorluğu’nun başkenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Persepolis Antik Kenti’ni ziyaret için otelimizden hareket ediyoruz. M.Ö 6. y.y’da I.Dairus tarafından kurulan Persepolis, Dairus’tan sonra tahta çıkan I. Serhas ve Ardaşir tarafından büyütülerek harika anıtlar ile doldurulmuştur. Turumuza Persepolis’e 8-10 km mesafede yer alan Nakş-ı Rüstem ile devam ediyoruz. Saray görünümlü 2 adet mezarın bulunduğu ve Frigya Kral Mezarları’na benzeyen bu iki mezara Nakş-ı Rüştem adı verilmiştir. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Şiraz’daki otelimizde. 8./9.Gün: ŞİRAZ – İSTANBUL 28/29 EKİM 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve tam günlük şehir turumuza başlıyoruz. Turumuza UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eram Bahçeleri ile başlıyoruz. Geleneksel Pers Bahçeleri’nin sembolü olan Eram Bahçeleri’ni gezdikten sonra turumuza Kerim Han Kalesi ile devam ediyoruz. Kerim Han Kalesi ziyaretimizin ardından Mollalar Medresesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Vekil Pazarı ve Moshir Sarayı ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. 250 yıl önce pazar yeri olarak kurulan Moshir Sarayı’nın bazı bölümleri müzeye çevrilmiş ve bazı bölümleri restoran olarak kullanılmaya başlanmıştır. Iran Devrimi’nden sonra kapanmış sonra tekrar kullanıma açılmıştır. El yapımı halı ve hediyelik eşya satılan birçok mağaza bulunmaktadır. Çarşı turumuzun ardından havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 885 sefer satılı uçuşu saat 03:05’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 06:55’te Istanbul’a varışımız ile turumuzun sonu.

 

                                                                                                     Uçuş Detayları

1 TK 870 V  SU 21OCT  ISTIKA  0925 1250

3 TK 885 P  MO 29OCT  SYZIST  0305 0655

 

İRAN EKİM ÖZEL TURU

21 EKİM – 29 EKİM 2018

ŞEHİRLER

 

OTELLER

Tur Fiyatı

2/3 Kişilik Odada

Kişi Başı Paket

Single

Oda Farkı

0-2

Yaş

03-11

Yaş

Tahran

5* Estheghlal Hotel vb.

 

1.290 USD

 

300 USD

 

150 USD

 

1.250 USD

İsfahan

4* Piroozi Hotel vb.

Yezd

5* Safaiye Hotel vb.

Şiraz

4* Elysee Hotel vb.

 

 

 

 

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

ü  Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST-IKA/SYZ-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

ü  Havalimanı vergileri

ü  Alan transferleri

ü  Tahran’da 2, İsfahan’da 2, Yezd’de 1, Şiraz’da 2 gece olmak üzere toplam 7 gece oda-kahvaltı konaklamalar

ü  Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri

ü  Türkçe rehberlik hizmetleri

ü  Programda belirtilen tüm transferler

ü  Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )

ü  Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler

ü  Kişisel harcamalar

ü  Bahşişler

H